Coraz bliżej święta…

Coraz bliżej święta…

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Cudowny czas, który zazwyczaj spędzamy w rodzinnym gronie i … wzajemnie obdarowujemy się prezentami.

Dziś kilka słów właśnie o prezentach. Obdarowując kogoś upominkiem, mamy na celu uszczęśliwienie go, chcemy sprawić radość. Niestety zdarzają się również nieudane prezenty. Pół biedy kiedy prześlicznie zapakowana niespodzianka okazuje się kompletem nielubianych kubków, świecznikiem który do niczego nie pasuje, kosmetykami, których nie używamy czy częścią garderoby kompletnie nie w naszym guście lub rozmiarze.  Problem pojawia się, gdy tym niechcianym, nieudanym prezentem jest zwierzę.

Coraz większą popularność zyskują „żywe prezenty”. Oczywiście nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że obdarowany będzie zadowolony z takiego podarunku i czy będzie w stanie zapewnić zwierzakowi należytą opiekę i szczęśliwe życie. Pamiętajmy, że każdy zwierzak wymaga karmienia, opieki, leczenia, szczepienia, zainteresowania, codziennej dawki pieszczot i miłości.

„Pies to nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej oddać innej przypadkowej osobie lub wyrzucić za drzwi. Pamiętaj – pies to żywa istota, która ma uczucia. Cieszy się, gdy jest kochany i cierpi, gdy zostanie porzucony i osamotniony. Jeśli decydujesz się na psa weź pod uwagę, że wybierasz przyjaciela do grobowej deski, który będzie Ci wiernie towarzyszył tak długo, jak tylko będzie mógł. Nie rań jego psiego serduszka i bądź dla niego nie tylko panem i żywicielem, ale także najlepszym towarzyszem życia” – uczulają redaktorzy z portalu internetowego „mampsa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Strona internetowa nie jest wymagana.